ММС

Објавено на: 06/30/21 9:36 AM

Без клима уред овие денови е невозможно да се замисли животот!

Клима уредите можат да бидат големо олеснување во жешките летни денови, но една од работите што веројатно ги интересира сите е дали воздухот што циркулира во климатизираниот простор може да влијае на нашето здравје.

– Разбирливо е дека климата може да влијае на здравјето на луѓето, особено ако климатизерите не се надгледуваат и одржуваат редовно – вели д-р Сема Сарин.

Климатизацијата може да биде добра за здравјето, бидејќи, на пример, го олеснува спиењето кога е топло.

Извор: Телеграф.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1