ММС

Објавено на: 06/30/21 8:37 AM

По катастрофата во Мајами, Бајден оди на местото на несреќата – Се уште се трага по преживеаните!

Џо Бајден и неговата сопруга во четвртокот ќе пристигнат во градот Сурфајд, Флорида, каде 150 лица се водат како исчезнати, а единаесетмина загинале при уривање на зградата, објави Белата куќа.

„Во четврток, 1 јули, претседателот и првата дама ќе го посетат Сурфајд во Флорида, во близина на Мајами“, се вели во соопштението на Белата куќа.

Во понеделникот бројот на мртви се искачил на 10, а се трага по 150 лица.

Извор: Еспресо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1