ММС

Објавено на: 06/30/21 8:15 AM

Со 25.000 евра плата може да си запее – Веќе не е газда, но Саша Поповиќ останува на врвот на музичкото шоу

Лепа Брена и Саша Поповиќ добија 30 милиони евра со продажба на Гранд, што неодамна го прославија со забава на која присуствуваше половина од сцената. Сега е откриено дека Саша Поповиќ не ја напуштил работата со продажба на продукцијата, но и колкава е точно неговата плата.
Саша ќе продолжи да биде главен на ова натпреварување како креативен директор, за што, според изворите, ќе добива месечна плата од 25.000 евра.

Тој потврди дека ќе остане во најпопуларното музичко натпреварување на финалето од неодамна завршената сезона. “Останувам овде. Ѕвездите на Гранд ќе траат вечно”, рече Поповиќ.
Продажбата на 49 проценти од Гранд беше завршена пред неколку месеци, додека 51 процент Поповиќ и Брена продадоа уште во 2014 година, кога исто така добија околу 15 милиони евра.

Уделот на Саша во сопственичката структура од тогаш е 24 проценти, па тој од продажбата заработи 7.350.000 евра, додека пејачката поседуваше 25 проценти, а таа стана побогата за 7.650.000 евра. Како помали сопственици тие заработувале околу милион евра годишно од бизнисот на Гранд.

Неодамна, на промоцијата на албумот на неговата сопруга Сузана Јовановиќ, Поповиќ откри дека има пензија од 81.900 динари, како и дека досега „вложил 140 пензии во нејзиниот албум“.

Извор и фото: mondo.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1