ММС

Објавено на: 06/30/21 7:25 AM

Жолто ниво на опасност со температури до 40 степени

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови умерен до засилен ветер од западен правец со температури од 29 до 40 степени. УВ=9

Денес и утре времето ќе биде сончево и многу топло со температури кои на југоистокот и вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени. Согласно очекуваните вредности на температурата насекаде ќе биде активирано жолто ниво за опасност од високи температури.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1