ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/28/21 10:04 PM

(Видео) Бог нека му е на помош – Победникот на Гранд се отрул од храна откри неговата менторка

Финалето на натпреварот „Звезда Гранда“ се одржа во саботата, а Махир Мулалиќ ја однесе победата. Марија Шерифовиќ сними видео клип за то што се случувало зад сцената за време на финалната вечер.

Марија на гледачите им открила дека Махир се отрул на денот на финалето и дека не се чувствувал добро.
– Морав да се вратам дома за да зготвам супа на Махир. Затоа што најверојатно Махир се отрул од храна. Синоќа изеде пица која не му одговараше и во овој момент прима инфузија и нека Бог му е на помош,  а јас, муцам,  пукам од стрес. Ќе му ја однесеме супата и се надевам дека ќе биде подобар – загрижено рече Марија.
За среќа, инфузијата му помогна на Махиру и не можеше да се забележи на сцената дека има било какви  проблеми. Со својот глас ги освои срцата на публиката и тие го доведоа на тронот.

Погледнете што друго забележа Марија со камерата:

Извор и фото: srbijadanas.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1