ММС

Објавено на: 06/24/21 8:57 AM

(видео) Колони на Табановце за влез во Македонија

Околу еден час се чека на граничниот премин Табановце за влез во државата. Според фотографиите што ги добивме од граѓани, кои чекаат за влез во државата, доминираат српски возила на српски туристи кои патуваат кон Грција. Од АМСМ во извештајот за состојба на патиштата,  јавуваат дека на граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1