ММС

Објавено на: 06/21/21 9:40 AM

Подарок од 600.000 евра за годишнина од бракот – Бастијан и подготви изненадување!

Славниот пар Ана Ивановиќ и Бастијан Швајштањгер наскоро ќе прослават пет години брак и по тој повод фудбалерот решил да ја почасти својата сопруга со стан во Белград.

На 12 јули ќе прослават пет години брак, а Бастијан реши да и подготви прекрасно изненадување на Ана за претстојниот мал јубилеј, односно да и купи стан во најелитниот дел на Белград.

Популарниот Швајни, наводно, им дал овластување на агентите за недвижнини да изберат стан во една од најпобараните локации во негово име.

Неговата желба е станот да биде билатерално ориентиран и со поглед на целиот главен град.

Тој сака станот да има околу сто квадратни метри, а ако земеме предвид дека плоштадот во тој дел од градот е околу 6.000 евра, пресметката вели дека фудбалерот ќе потроши 600.000 евра за подарокот на сопругата.

Ана и Швајни живеат две години во австрискиот град Вестендорф, кој има само 3.700 жители, во подножјето на Алпите. Двојката го купила имотот уште во 2018 година, со желба нивните синови Лука и Леон да бидат поблиску до нивните баби и дедовци, а двајцата со своите пријатели. Родителите на Швајнштајгер живеат еден час од Вестендорф, а во близина е и Белград.

 

Извор: Еспресо.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1