ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/20/21 10:29 AM

Три деца мачеле алигатор, животното на крајот морало да биде усмртено

Три деца во еден парк на природата на Флорида на еден алигатор му закачиле јаже од најлонски коноп околу вратот и го извлекле на брегот каде што го злоставувале.

Алигаторот успеал сам да се врати во водата, чуварите го нашле и го ослободиле од јамата на вратот, но морале да го усмртат затоа што имал тешки повреди од јажето и така заплеткан се гушел.

Најстарото дете, 16-годишник, добил опомена поради злоставувањето на алигаторот, соопшти управата за заштита на природата, а другите две деца на шест и осум години не се официјално укорени.

Властите рекле дека децата биле туристи од Калифорнија кои не ги знаат законите на Флорида за заштита на алигаторите.

Извор: rs.n1info.com

Фото: www.wfla.com

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1