ММС

Објавено на: 06/19/21 10:02 PM

ЦСК Москва нуди 2.4 милиони за Џани Алиоски?

Започна и наддавањето за македонските фудбалери на Еуро2020! Ваква вест се појави на Твитер, објаснувајки дека станува збор за Алиоски.

-Започна наддавањето за нашите фудбалери на Еуро2020. Официцијално ЦСК Москва нуди 2.4 милиони по сезона за македонскиот репрезентативец Џани Алиоски. На потег е Leeds United, пишува на Твитер.

Други спортски весници, пак, пишуваат дека за него не се интересира за ЦСК Москва, туку и турските клубови Бешикташ, Фенербахче, Галатасарај и Трабзонспор. Турските клубови, наводно ја контактирале швајцарската компанија за да ги дознаат условите за Џани, чиј договор со Лидс истекува.


Фото: Твитер


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1