ММС

Објавено на: 06/19/21 10:48 AM

Старо и добро познато јадење: Гравче тавче според традиционален рецепт

Гравот е класично јадење кое обино се подготвува во денови кога се пости, но може да го правите кога и да посакате.

Најраспространето и најпознато јадење е тавче гравче кое можете да го јадете како главно јадење или како прилог со некоја риба.

Состојки:
1 килограм грав
1 килограм кромид
4 кобасици (по желба)
масло
сода бикарбона
1 лажиче слатка павлака или лута пиперка

Подготовка:

Потопете го гравот претходната вечер и оставете го да стои. Исечете еден кромид и сварете го заедно со гравот и водата. Процедете, па истурете нова вода и продолжете да готвите. Кога гравот ќе стане мек, процедете го повторно. Додека зрното се готви, изрендајте го ситно исечканиот кромид.

За време на динстањето, додадете малку сода бикарбона. На крај додадете ја пиперката и добро промешајте. Тавата во која ќе го печете гравот, премачкајте ја со масло, а потоа наредете ред грав, ред кромид. Ако сакате, можете да додадете кобасици и да ги испечете сите заедно, но сето тоа е прашање на избор.
Печете околу 30 минути на 180-200 ° С.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1