ММС

Објавено на: 06/19/21 7:15 AM

Времето ја расипа Задушница – Дожд, ветер и грмежи

Денов е посветен за посета на починатите. Но, времето, како што најавува УХМР, не е е погодно за да им се оддаде почит на нашите најблиски, кои веќе не се мегу нас. Според нив времето претпладне ќе биде сончево, но облачно со дожд. Попладне  ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер, а  УВ индексот ќе биде 7. Температурата ќе достигне до 34 степени.

Во Скопје времето нема да биде ништо поразично, облачно со пороен дожд, грмежи и ветер. Температурата ќе достигне до до 31 степен.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1