ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/18/21 7:47 PM

Ѕвездата од турските серии среде скандал: Поранешната сопруга го обвинува за насилство

Актерот на кој сите се сеќаваме од серијата „Истанбулската невеста“ моментално доживува драматичен период од неговиот живот.

Иако неколку пати се обидоа да ги негираат наводите за разводот, на крајот излезе вистината. Имено, бракот на 48-годишниот актер Озкан Дениз и неговата 20-годишна помлада, сега веќе поранешна сопруга Фејза Актан не ја преживеа „бурата“, па парот се разведе претходната година, по само 15 месеци брак.

Поранешната голема љубов пред неколку месеци доби епилог на суд. Фејза го обвини турскиот заводник за физичко малтретирање, а доколку судот го прогласи за виновен, тој може да добие 13 години затвор. Од друга страна, тој ја обвинува дека никогаш не била добра мајка на нивниот двегодишен син. Во приказната се приклучи и сестрата на Озкан, Сибел Семирци, која го бранеше нејзиниот брат и изнесе обвиненија против неговата поранешна сопруга.

Страстите меѓу поранешните сопружници не стивнуваат. Пред неколку дена, Озкан поднесе жалба против Фејза. Тој тврди дека неговата поранешна сопруга не му дозволувала да го види синот, дури ни телефонски. Пред неколку дена, тој го прослави својот трет роденден, на кој неговиот татко не можеше да присуствува, ниту да му честита.

“Го гледам мојот син четири пати месечно. Тоа не е доволно за мене или за него. Не сум се слушнал со него веќе десет дена. Денес е неговиот роденден и не можам да го видам или слушнам. Барам од судот да одобри апсолутно старателство над него. „Тоа ми го уништува животот, не можам повеќе вака“, наводно рекол тој пред судот.

Пред неколку месеци Озкан доби судска забрана за пристап кон поранешната сопруга поради обвинувања за злоупотреба. Нападот, наводно, се случил на 12 јуни. Двојката најпрво била на вечера во ресторан, а потоа ги посетиле пријателите од каде започнала расправијата. Тој наводно и замерил затоа што зборувала за нејзиниот поранешен партнер. Судскиот извештај вели дека кај Фејза биле откриени модринки околу очите, колената, рацете, нозете, посекотини и повреди на окото. Сепак, актерот тврди дека немало насилство и дека тој всушност е жртва тука. Тој вели дека неговата сопруга се заканувала дека ќе ја уништи неговата кариера и дека се повредила откако скршила одредени предмети во куќата.

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1