ММС

Објавено на: 06/18/21 12:12 PM

Како се однесува дете родено во пандемија – Слатко видео, но малку и тажно

Интересно видео кое ќе ве насмее, но може и малку да ве растажи.

Извесна Кејти Лајтфаут е мајка на едногодишно девојче кое расте за време на пандемија и верува дека сè што изгледа како средство за дезинфекција е токму тоа, а Лајтфут сето тоа го сними и го сподели на социјалните мрежи.

Ова видео брзо се прошири и стана вирално, а јавноста беше поделена: додека некои многу се забавуваат гледајќи го ова девојче кое се грижи за хигиената, има многу кои сметаат дека е тажно што децата растат денес не можејќи да се опуштат и да си ги извалкаат рацете како претходните генерации.

Извор: Еспресо.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1