ММС

Објавено на: 06/16/21 4:40 PM

Љубов меѓу македонските и украинските навивачи

Специјално од Букурешт за ММС: Орце Костов

Македонските фанови уште еднаш докажаа дека се едни од најмирољубивите навивачи во Европа. Додека фалангата ја пееше химната на Македонија случајно поминаа Украинци и веднаш се стаписаа.

– Не се плашете, дојдете да се сликаме заедно, ние сме едно големо фудбалско семејство. Вака братски да го најавиме утрешниот меч во кој ние ќе се радуваме на победа – им порачаа нашите фанови на Украинците пред да застанат сите заедно пред објективот на ММС.

Полицијата е се побројна во Букурешт затоа што вечерва се очекуваат украинските фанови во стариот дел на Букурешт каде што всушност е забавата на Еуро2020.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1