ММС

Објавено на: 06/15/21 9:40 PM

Не помина ни ноќ, ново исчекување – „Луна, за три месеци ќе правиме ново бебе“, порача среќниот татко

Српските медиуми се преплавени со вести од Марко Миљковиќ и Луна Ѓогани, кои денес ја добија ќерката Миа. Гордиот татко, како што пишува српски Телеграф,  го слави раѓањето на својата ќерка со пријателите и посочи дека е феноменално чувство да се стане татко и дека наскоро планира повеќе деца .

– Се чувствувам феноменално, Луна подготви се, за три или четири месеци, да направиме ново бебе. Ова е феноменално чувство. Ова е моја трета маица, ми ги скинаа. Тотално бев во транс, почнав да ја трескам главата во плакарот. Ако некој не го доживеал чувството да стане родител, му посакувам – рече Марко и додал:

– Цело време, јас и Луна разменуваме убави зборови, емоции. Ми мачи дека не можам веднаш да одам, би сакал да бидам до неа. Ќе одам утре. Не можеше да ми каже каде точно и е апартманот, ја однесоа низ некои лифтови. Утре ќе се обидам да ја дојдам до неа со дрон – додаде Мијковиќ.

Фото: kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1