ММС

Објавено на: 06/15/21 4:38 PM

Од кога чекаме, а се случи денес! Се породи Луна Ѓогани

Луна Ѓогани се породи денес и на свет донесе девојче кое ќе го носи името Миа. Семејството Ѓогани е пресреќно, нејзиниот сопруг Марко од возбуда едвај кажал само дека вечерва се подготвува гала прослава со огномет.

-Драга моја, ја донесе на свет принцезата моја која ќе ја сакам, обожавам, ќе се борам за неа секогаш.. Ти благодарам љубов, те сакам, напишал Миљковиќ на Инстаграм.

Луна се породила во Народен фронт со царски рез. Семејството Ѓогани и Миљковиќ и нивните блиски пријатели веднаш почнале со славење.

После убавите вести се огласил и Гаги Ѓогани:

-Драги мои деца, ќерко и зете, среќно доаѓање на свет на вашата принцеза, вашиот живот. Ви благодарам Луна и Марко на оваа среќа. Здрава и среќна нека ни е Миа секогаш. Ве сакам, напиша Гаги.

Извор: Република.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1