ММС

Објавено на: 06/15/21 2:53 PM

(Видео) Ретриверот трча зад Брзата помош во која се превезува неговата сопственичка до болница

Снимката од ретриверот кој трча зад комбето на Брзата помош во кое неговата сопственичка се превезувала до болница стана вирална.

Комбето на Брзата помош дошло по жената во Истанбул на 9.јуни. Се лекувала дома, а потоа одличила дека мора да оди во болница.

Ретриверот прво се обидел да влезе во комбето со сопствеичката, но болничарите не го пуштиле од сигурносни причини.

Откако комбето тргнало, ретриверот трчал зад нив и ги следел до болница.

Кучето стоело и чекало пред болницата додека болничарите не ја сместиле жената во болница.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1