ММС

Објавено на: 06/15/21 9:28 AM

(Видео) Се отвори земјата и проголта цел ав томобил – Шок во индискиот град Мумбаи

Во Мумбаи, Индија, бил забележан бизарен случај кога земјата буквално „проголта“ паркиран автомобил.
Инцидентот се случил за време на обилни дождови во Мумбаи, а на снимките се гледа како автомобилот исчезнува во дупка исполнета со вода.

Истрагата утврди дека тој всушност завршил во бунар што не се користи и бил покриен со бетон, сепак, бетонот пукнал и автомобилот исчезнал во бунарот.

Возачот рече дека не може ни да сонува дека нешто слично ќе му се случи и дека не знае дека го паркирал автомобилот над бунарот.

Извор: nova.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1