ММС

Објавено на: 06/14/21 4:23 PM

Торта на шест ката, пола естрада и биле гости: Како изгледал 18. роденден на Цеца

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ денес го слави својот 48 роденден, а подготовките за прославата се во тек. Сепак, малкумина се сеќаваат како изгледаше прославата за полнолетството на Цеца.

Цеца наполни 18 години во 1991 година, а бројни личности од естрадата ја разубавија нејзината прослава.

Меѓу гостите бил и Шабан Шаулиќ, пејачките Вера Матовиќ, Зорица Брунцлик и други, а таа објави делови од прославата во еден од своите спотови.

Тортата била на шест ката, со црвено-бели детали. Цеца била облечена во црн тесен фустан во пленела.

Неодамна беа одбележани две прослави во семејството Ражнатовиќ – роденденот на малиот Жељко и Анастасија Ражнатовиќ.

Извор: Блиц.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1