ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/14/21 10:10 AM

Александра Радовиќ има родена сестра – И таа била пејачка која освојувала со нејзиното пеење!

Александра Радовиќ важи за една од најталентираните поп пејачи, а познато е дека приватниот живот отсекогаш вешто го криеше од очите на јавноста.

Откако што е откриено како изгледа таткото на нејзината ќерка, бизисменот Александар Зеремски кого го напуштила веднаш по породувањето, откриена е и малку позната информација, а тоа дека има сестра која своевремено се занимавала со пеење.

Станва збор за Јелена Радовиќ која ја снимила песната “Miris dlanova” и оттогаш почнала професионално да се занимава со музика.

По неколку преставувања на музички фестивали Јелена сепак решила да стави крај на музичката кариера и запончала да се занимава професионално со тоа што го студирала, се остварила како професорка по физичко воспитување.

Александра во една прилика објавила фотографија од својата сестра и ги воодушевила следбениците на Инстаграм.

– Мојата душа. Сестра, напишала пејачката.

Извор: Еспресо.рс

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1