ММС

Објавено на: 06/13/21 4:51 PM

(Видео) Арената во Букурешт преплавена од црвено-жолта боја

Специјално за ММС од Букурешт: Орце Костов

 

До стартот на натпреварот меѓу Македонија и Австрија се одбројуваат минути. Навивачите, верните фанови на фудбалската репрезентација веќе се влезени на стадионот, кој блесна во црвено-жолта боја со знамињата и другитеспортскиреквизити.

Погеднете како изгледа:

 

Фото: Вангел Тануровски

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1