ММС

Објавено на: 06/13/21 2:40 PM

(ВИДЕО) 150 пати ме врати да ја отпеам песната, сакав да си ја искубам косата од глава, Анастасија раскажува за Цеца

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ наиде на бројни критики и провокации кога ја објави песната „Извини“.

Најчестите коментари беа дека бојата на гласот во нејзината песна е обработена и дека не личи на нејзиниот глас како во другите песни.

Како и да е, сега на нејзиниот Инстаграм профил се појави видео на кое Анастасија ја пее оваа песна во живо, па овој пат ги демантираше сите оние кои размислуваа поинаку.

Да потсетиме, песната „Извини“ е во продукција на мајката на Анастасија, Светлана Цеца Ражнатовиќ.

„Таа ми рече „Јас многу добро знам како е кога влегуваш во студио и кога некој постојано ти вели и вели „вака, не е добро, повторно “, знам колку е тоа нервозно, немој да се истураш на мене, искулирај, ова ти го велам за да звучиш најдобро “. Тогаш кога влеговме и кога таа ме врати 150 пати, сакав да ја извадам косата од главата, но се сетив дека не треба да се вознемирувам“, откри Анастасија во емисијата „Неделно попладне со Стеван“.

Видеото може да го погледнете тука.

Преземено од: https://www.kurir.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1