ММС

Објавено на: 06/13/21 12:52 PM

Јадам два пати дневно како птичка, гладувам и напорно вежбам – Гоца Тржан го откирва рецептот за идеална линија

Гоца Тржан може да се пофали со одлична линија, пејачката изгледа како да нема ниту еден вишок килограм, со насмевка таа вели дека знае само да се облекува добро.

„Знам да се облечам добро, инаку имам вишок. Тренирам цело време и тоа е некаква навика. Утрово бев на тренинг и направив се што требаше да сторам. Жените често ми пишуваат за диетата. Сепак, тоа не постои. Јадам двапати на ден, како мала птица. Оброците и закуските се мали за мене, се обидувам да не се прејадувам. Ако тоа се случи понекогаш, знам што е следно за мене. Следниот ден гладувам и напорно вежбам“,  вели Гоца и открива која храна ја избегнува.

„Избегнувам леб, но многу сакам леб и се што има врска со тестото, но морам да се држам настрана од такви работи. Сакам мафини, колачи, но не можам да го јадам тоа и свесна сум за тоа. Тоа е најопасно за мене, за моето тело и тежина. Сама правам пица, го месам тестото, на основата ги ставам состојките за кои знам дека се малку калорични. Избегнувам слатки, но повторно не можам да одолеам на сладоледот. Понекогаш човек мора да си удоволи себе си и да биде среќен. Сите ние сме живи луѓе и сакаме да го прекршуваме здравиот начин на исхран“,  вели пејачката, која нема проблем отворено да каже какви променила направила на лицето.

„Јас сум од оние жени кои немаат проблем да споделуваат искуства за сè што е од областа на естетската хирургија. Редовно одам кај мојот лекар за чистење на лицето, третмани против стареење, масажи, мезотерапија, а исто така користам третмани со ултразвук и радиобранови на лицето. Засега сè уште нема потреба од поинвазивни третмани, задоволна сум од тоа како изгледам“ ​, вели Тржан и додава дека големите усни и јагодичките ќе излезат од мода.

„И, тоа ќе излезе од мода еден ден, бидејќи порано беше популарно во триесеттите години жените да имаат тенка уста. Сето тоа е прашање на мода, за мене лично не е спектакуларно. Корекција во однос на освежувањето е во ред. Сè над тоа е премногу“, истакнува и забележува дека отсекогаш се грижела за своето здравје.

„Патем, јас сум жена која е исклучително здрава, не пијам, не пушам, се хранам здраво, возам велосипед. Короната не влијаеше на мене во таа смисла, за да не паднам во таков вид агонија и хистерија, јас го нарекувам грип. Нов вид на грип. Живеев здраво и пред и за време на короната, и тоа ќе го направам и по неа. Воспоставив навики кои морам да ги исполнам“, заклучува Гоца Тржан.

Таа смета дека социјалните мрежи лошо влијаат на здравиот живот на луѓето:

„Социјалните мрежи лошо влијаат на здравиот живот. Зборувајќи за другите грди работи на одредени платформи, тоа ззборувате многу за вас. Секојпат кога ќе коментирам нешто негативно, се прашувам дали сум нормална? – Се обидувам да не обрнувам внимание на грдите коментари, тоа е прашање на туѓо воспитување. Повеќето луѓе привлекуваат внимание на тој начин, а тоа лошо влијае на квалитетот на нивните животи“, заклучи популарната пејачка.

Преземено од: https://www.espreso.co.rs/
Фотографија: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1