ММС

Објавено на: 06/12/21 10:52 PM

Во мојот подрум ги бараа убијците, а во дворот закопана дрога – Аца Лукас се соголи во автобиографијата

Аца Лукас, откако стапна на сцената, отворено зборуваше за својот живот. Откри многу од она што го преживеал, но сега реши да се соголи до коска во неговата автобиографија „Ова сум јас – Аца Лукас“. Она што е интересно е што пејачот одлучи, како што најави, да започне да зборува за својот живот од средина – од затвор, кога беше уапсен за време на акцијата „Сабја“ по убиството на Зоран Ѓинѓиќ.
– Тие бараа убијци во мојот подрум и дрога закопана во дворот. Најдоа трофеен пиштол, за што сум обвинет за соучесништво во убиството на Зоран Ѓинѓиќ. На прашањето зошто пеев на Легија на крштевањето на детето, одговорив:„ Пеев затоа што сум пејач “. Носев лисици на раце кога ја сретнав Цеца Ражнатовиќ во ходникот на затворот. По изрекувањето на пресудата, судијата ми се извини преку неговиот адвокат, и јас го нахранив со го…. Во затвор сфатив дека човек може да живее без секс, но не може да живее без песна. Со песна го придружувавме обвинетиот од Хаг, капетанот Радиќ, на срамното патување во Холандија, а чуварите дивееја и се закануваа, иако имаа грутка во грлото. Јас сум среќен човек затоа што на време сфатив дека животот е тешка глупост- напиша Лукас на почетокот на книгата, чие прво поглавје беше објавено на веб-страницата на издавачот. Лукас пишуваше за неговата врска со земунскиот клан, кој е обвинет за убиство на тогашниот премиер Зоран Дјинѓиќ.
– Јас ги познавам уште од 90-тите години на минатиот век, кога тие беа ситни криминалци поврзани со властите. Кога станаа посилни и се прославија во градот, тие почнаа да ме покануваат на ноќни забави на кои никогаш не одев, бидејќи не сакам лажни џет-сетови.
-Пејачката исто така напиша за Легијата:
 
-Го познавав Легија уште од момче. Тој свиреше на саксофон. Подоцна избега во странство. Го видов во куќата на Аркан кога отидов кај мојата пријателка Цеца Ражнатовиќ.
Извор: pink.rs

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1