ММС

Објавено на: 06/12/21 8:14 PM

Видео: „Вакво нешто во светот никогаш немало дури ни кај нас“ – Путин горд на нуклеарната флота мразокршачи

Русија има најмоќна нуклеарна флота мразокршачи која ќе продолжи уште да се развива, изјави рускиот претседател Владимир Путин.

– Имаме најмоќна флота мразокршачи и ја развиваме. Во блиска иднина, ќе изградиме уште неколку моќни мразокршачи, меѓу нив и „Лидерот“. Не да нема такво нешто на светот, туку никогаш немало, дури ни кај нас – рече рускиот претседател. Како што изјави, „Лидер“ ќе скрши мраз дебел до три метри.

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1