ММС

Објавено на: 06/12/21 6:26 AM

Не’ очекува нестабилно време со локален пороен дожд: Температурите ќе се искачат и до 30 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на град. УВ индексот ќе биде 7, информира  – соопштија од Дневната температура ќе се движи од 18 до 30 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе достигне до 28 степени, прогнозираат од УХМР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1