ММС

Објавено на: 06/11/21 5:13 PM

Две повредени лица во сообраќајна незгода на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар

Денес околу 13 часот и 50 минути, во СВР Тетово е пријавена сообраќајна незгода на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на долнореканското село Скудриње, во која учествувале патничко моторно возило „Ауди“ со струшки регистарски ознаки, управувано од В.Ц (53) од Дебар и товарно моторно возило-влекач со скопски ознаки, управувано од Ј.Д (45) од Скопје.

Во незгодата, возачот и две сопатнички во „Аудито“ задобиле телесни повреди и пренесени се во дебарската болница за укажување на лекарска помош.

На местото на незгоата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи од Гостивар, информираат од СВР Тетово.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.