ММС

Објавено на: 06/11/21 3:18 PM

Пронајдено починато лице во Смојмирска Река

Пронајдено е починато лице (67) од беровското село Смојмирово во коритото на Смојмирска Река. Трагичниот настан го потврдија од беровската полиција, а смртта на несреќниот беровчанец била констатирана од екипа на Итната медицинска помош од Берово.

– На 10.06.2021 во 08:10 часот во Полициската станица Берово добивме пријава дека во коритото на „Смојмирска река“ во село Смојмирово е пронајден починат В.Г. (67) од село Смојмирово. Смртта без траги на насилство ја констатираше лекар од Итна медицинска помош, инфирмираа од полицијата во Берово.

Додадоа дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.