ММС

Објавено на: 06/11/21 2:56 PM

Саша Поповиќ го израснал нејзиниот син како свој, а Сузана никогаш не откри кој е неговиот вистински татко

Бракот на Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се смета за еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана, за кој пејачката често зборуваше.

Јовановиќ еднаш рече дека Даниел немал особено среќно детство, бидејќи неговиот биолошки татко не бил заинтересиран за него.

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, ниту Даниел не праша за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Сале – рекла тогаш Сузана за „Стил магазин“.

Тешката приказна за детството на Даниел сепак доби среќен крај, а Сузана вели дека тие двајца имале навистина голема среќа што го запознале Саша и што тој со толку многу љубов го прифатил Даниел.

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале во друштво безброј пати има кажано за Даниел – “Како да е мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко”. Тој е многу горд на него и работат заедно во студио. Ако може човек со нешто да ве “купи” во животот, тогаш е кога ќе го прифати твоето дете од првиот брак. Подобро е отколку да добијам седмица на лото. Тој воопшто не ги двои Александра и Даниел. Двајцата се наши деца – рекла таа и истакнала дека чувствата се обострани и дека Даниел го сака Саша со еднаква љубов.

Даниел, како што претходно изјави пејачката, не сака да чуе ниту збор за неговиот татко.

– Даниел не сака да зборувам за неговиот вистински татко, тој не заслужи да биде споменат. Даниел порасна со Саша и мене, а неговиот вистински татко е Сале. Сè што научил, научил од него. Тој работи кај нас во „Гранд“, во режија, како тон-мајстор, и одлично се снајде. Моето срце расте секој ден кога слушам како го фалат, направивме од него прекрасен човек и верувам дека еден ден ќе биде прекрасен сопруг – изјави Сузана за медиумите пред неколку години.

Извор:Телеграф.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.