ММС

Објавено на: 06/11/21 2:43 PM

Се разведе од првата жена, а тој ја изневеруваше на секој чекор – Се му прости и му роди пет деца!

Американската актерка Тори Спелинг (48) се прослави со улогата на Дона Мартин во култната тинејџерска серија „Беверли Хилс, 90210“ од деведесеттите години, чиј продуцент беше нејзиниот татко Арон Спелинг.

Тори тогаш имала само 17 години. По завршувањето на серијата, таа глумеше во неколку филмови, а исто така доби улога и во хорор филмот „Врисок 2“.

Таа се појави и во две реални шоуа, од кои сними во 2007 година со нејзиниот сопруг Дин Мекдермот.

Интересна е и нивната љубовна приказна.

Тори и Дин се запознала на филмски сет додека таа била во брак со сценаристот Чарлс Шанијан.

Нивната афера започнала уште првата вечер кога се запознале, а Тори набрзо се развела.

Само месец дена од официјалниот развод 2006 година. Тори го изговорила „да“ со љубовникот Дин со кој денес има пет деца.

Двојката минуваше низ брачна криза во 2013 година поради неговото изневерување, а актерката наводно во тоа време имала нервен слом.

Парот потоа го спаси бракот, но следеа финансиски проблеми. Имено, брачната двојка се соочуваше со банкрот, а тие беа должни од сите страни. Долговите, наводно, биле отплатени минатата година.

Сепак, постојат гласини за нивниот развод повторно. Имено, актерката беше фотографирана во Лос Анџелес минатиот викенд со нејзиниот син откако излезе од фризерски салон, но папараците забележаа дека на раката нема венчална прстен.

-Не дозволувајте некој да ве промени и да ве направи она што таа личност сака “,вака атерката пишуваше во нејзините објави.

Следбениците на Тори забележаа дека Дин го нема на нејзините фотографии.

 

Извор: Курир.рс

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1