ММС

Објавено на: 06/11/21 1:17 PM

Му прости неверство и доживеа нервен слом: Ѕвездата од „Беверли Хилс“ се разведува после 15 години

Актерката Тори Спелинг (47), ќерка на легендарниот продуцент Арон Спелинг и творец на популарната серија „Беверли Хилс, 90210“ во која го играше ликот на Дона, се разведува од сопругот, актерот Дин МекДермот (54).

Веќе подолго време кружат гласини дека парот е повторно пред развод. Актерката подолго време не објавуваше фотографии со сопругот на социјалните мрежи, а сега е забележана и без бурма.

Тори и Дин се запознаа на филмскиот сет кога двајцата беа во брак со други луѓе. Аферата започнала првата вечер кога се сретнале и набргу поднеле барање за развод од тогашните сопружници. Двојката заедно има пет деца: синовите Лиам (14), Фин (8) и Боа (4) и ќерките Стела (12) и Хати (9).

Својот брачен живот го покажаа во реалното шоу „Tori & Dean: Inn Love“ во април од 2007 до 2012 година.

Парот и порано беше пред развод поради неговата неверство во 2013 година, кое актерот го призна во документарната серија „True Tori“ во 2014 година.

Неговото признание ги вознемирило децата, а Тори наводно доживеал нервен слом. Актерката објасни дека го разбираат неговото изневерување, бидејќи и двајцата биле во брак кога ја започнале аферата.

Причината за многу реални шоуа беше банкрот. Брачниот пар беше должен буквално насекаде. Долговите, наводно, биле подмирени во април минатата година.

Во 2014 година и должеа на државата 707.000 американски долари, но актерката после тоа откри дека не се откажува од својот скап моден вкус:

– Дури и кога ќе се обидам да прифатам поедноставен животен стил, не можам да се откажам од мојот моден вкус и многу скапи работи – рече Тори пред неколку години.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.