Пронајдена дрога кај малолетник
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/11/21 9:32 AM

Пронајдена дрога кај малолетник

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице.

-На 10.06.2021 во 21.40 часот на ул.„Киро Ристевски Дрнц“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода 17-годишник од с.Требош, тетовско, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7