ММС

Објавено на: 06/11/21 8:06 AM

Идниот петок пред Духовден неработен ден за православните верници

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 18 јуни (петок) пред Духовден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Неработниот ден е утврден согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07).


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.