ММС

Објавено на: 06/10/21 10:53 PM

Им се може, прават пари и од ветер – Кои жени ги бива за бизнис

Секој од нас би сакал да спечали милион или дури два. И ѕвездите им помагаат на некои во ова тешко прашање. Ние ќе ви кажеме кои хороскопски знаци можат да заработат многу пари, и покрај сè.

Девица

И покрај фактот дека Девицата и парите имаат многу тешка врска, големи сметки летаат во џебовите на убавината со овој хороскопски знак повторно и повторно. И тајната е едноставна – девицата работи многу. Но, кога ќе се умори како куче и ќе пушти корени на каучот, таа ги троши исто толку брзо. Затоа, таа не ги чувствува овие милиони, но чувствува скапоцени камења во ушите и ајфон во рацете.

Јарец

Не хранете го со леб Јарецот, оставете го да работи. Дури и ако нејзината плата да не е во пари, туку со големо и искрено „благодарам“, таа сепак ќе работеше со пот на челото. Во исто време, како добра девојка, таа не ги троши своите пари, туку ги става на банкарска сметка со камата.

Шкорпија

Има толку многу можности да тропа на колегите во чело, да направи масовен скандал и да сврти нова интрига во канцеларијата па нема време за работа. Но, кога и покрај тоа убавицата  се вразуми и ќе почне да работи, таа нема цена – може да направи толку многу работи во секунда што на колегите им се врти во главата. Патем, по ваквите моменти Скорпијата воскреснува – и има нови можности да се потсмева на обичните смртници.

Овен

Овен брза во авантурата без да размислува за какви било ризици – тоа е она што и помага да освои милион или дури два. Само од истата причина таа губи пари. Таа нема да добие толку многу адреналин ниту во еден воз во забавен парк.

Извор и фото: Јената.блитз.бг


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.