ММС

Објавено на: 06/10/21 10:17 PM

Сакате на одмор да доживеете страст? Најдобри дестинации за летна авантура за мажите и жените

Дали знаевте дека покрај плажата, знаменитостите, гастрономијата, настанот и другите интересни моменти, постои и многу интересен концепт како што е сексуалниот туризам?  Овој туризам не постои само, туку активно се развива. За сите кои го сакаат овој вид на летување, кои сакаат да доживеат жешка и страсна авантура ви предлагаме неколку дестинации. Но, на овие дестинации не се оди со сопруг или сопруга, или партнер, односно партнерка, туку со слободен дух и желба за секс.  Еве каде одат жените, а каде мажите кои се гладни за страсна врска.

За мажи

  1. Тајланд

Патаја е светска престолнина на сексуалниот туризам. Интимните трагачи по авантури можат безбедно да одат на овие места. Секој маж со странски изглед автоматски станува предмет на внимание на сите локални девојки. Ни збор повеќе! Бројот на сексуални работници во Тајланд (што официјално се смета за нелегален) е околу 2-3 милиони луѓе.

  1. Куба

Куба е остров на слободата во секоја смисла на зборот. Локалните жители не се запознаени со зборови како што се комплекси и предрасуди. По пристигнувањето во Хавана, на оние кои сакаат да се забавуваат им се препорачува веднаш да одат на насипот во Малекон. Во Варадеро има многу продавачки на  љубовта, но нивните услуги таму се поскапи поради големиот број туристи.

  1. Мексико

Дали сакате да учествувате на Олимписките игри? Ама на порно олимпијада? Да, има таква и се одржува на секои шест месеци! Од 27 до 31 мај и од 22 до 26 октомври, секој може да учествува во овој забавен спорт. За да го направите ова, само треба да одлетате за Мексико и да купите обиколка на островот Козумел, кој станува огромна сцена создадена за порно филм двапати годишно. И сите што ќе купат ваучерите стануваат полноправни учесници.

  1. Холандија

Црвените фенери во Амстердам е најпознатото место за секс во Европа. Овде можете да најдете девојки за апсолутно секој вкус. Можеби сите описи тука се излишни: мора да го видите со свои очи.

Покрај главниот град,  четврти за разврат може да се најдат и во други градови во Холандија. Една од најпознатите е улицата  Keyleweg во Ротердам.

  1. Чешка

Да, не само љубителите на убава архитектура и вкусно пиво доаѓаат во Чешка. Работата е во тоа што сексот во земјата се третира како заедничка потреба, како сон или храна. Значи, проституцијата е вообичаена тука, тие се толерантни кон неа. Навечер оскудно облечени девојки може да се најдат на Стариот градски плоштад, улицата Народнаја и другите популарни места во Прага.

За жени

  1. Грција

Грчките мажи се подготвени да им ја дадат својата љубов на туристите, честопати бесплатно. Како по правило, бизнисот се ограничува на куси туристички романтики, но треба да бидете внимателни, затоа што понекогаш по ваквите средби срцата на туристките остануваат засекогаш во Грција. Вреди да се знае дека живеењето со опуштен, себичен Грк не е добра идеја. Затоа, однапред купете си повратен билет, по можност неповратен.

  1. Египет

Секој турист почнува да го чувствува зголемениот интерес на арапските мажи веднаш откако ќе поминете низ пасошка контрола. Жешкиот Египет е совршено место за кратка романса, придружена со задолжителни изјави на љубов и други жешки, но бесмислени комплименти. И недостатокот на директни летови кон Шарм ел Шеик и Хургада е дури плус за жените: помала конкуренција. Покрај тоа, доаѓањето до посакуваните туристи не е толку тешко.

  1. Турција

Веројатно најпристапната (во секоја смисла) земја за сексуални авантуристи. Најголемата концентрација на темпераментни, надуени згодни мажи се наоѓа, се разбира, во туристите. Турските мажи се тврдоглави и подготвени да ја опкружат жената со невидена грижа, само за да се ве привлечат. Се согласувате, многу е тешко да се одбие таквото внимание.

  1. Јамајка

Каде и да е – цело Кариби. Житеите на Доминиканската Република, Хаити, Куба и, се разбира, Јамајка обожаваат да влегуваат во односи со Европејците и Американци. Покрај тоа, и за пари и бесплатно. Главните предности на мажите од овие земји се страста и неумореноста. Дали веќе барате билети?

  1. Бугарија

Воопшто не е потребно да се оди далеку за телесни задоволства. И покрај фактот дека Бугарија започна да ги разбира основите на сексуалниот туризам релативно неодамна, дестинацијата веќе е во голема побарувачка кај поубавиот пол. Ова е разбирливо: Бугарин сака чисто симболични 25-50 американски долари за неговите услуги. Повеќето згодни мажи живеат во приморските градови, така што лесно можете да го комбинирате бизнисот со задоволството.

Извор и фото: pochivkablitz.bg


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.