ММС

Објавено на: 06/10/21 2:33 PM

Прво телевизиско појавување на Марина Туцаковиќ после долга медиумска пауза и борба со болеста

Најпопуларниот текстописец на овие простори Марина Туцаковиќ (67) се појави во јавност за прв пат после долга пауза.

-Јас не се чувствувам како дел од естрадата. Морам да признаам, дека естрадата е една интересна работа, рекла Туцаковиќ.

– Не е срамота да се биде дел од естрадата. Не, не. Срамота е да речеме да се краде, додала Марина во една српска емисија.

Таа со години се бори со здравствени проблеми, додека во Белград живее со сопругот, познатиот композитор Александар Радуловиќ Фута.

Извор:Espreso.co.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.