ММС

Објавено на: 06/9/21 7:20 AM

Максимални 30 степени попладне локален пороен дожд

За денеска од УХМР најавуваат променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне ќе има локален пороен дожд и појава на грмежи. Максималната температура ќе достигне до 28 степени.

Во наредните демови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата во следните денови нема значително да се менува.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.