ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/8/21 3:41 PM

Македонци без закажан термин веќе трет ден се вакцинираат во Врање

Веќе трет ден без закажан термин македонски граѓани се имунизираат во спортската сала во Врање република Србија. Интересот огромен

 На дневна основна се вакцинираат и до 1000 македонски граѓани, ги има од цела држава, а имаат можност да бираат меѓу Фајзер и кинеската вакцина Синофарм.

Македонците задоволни од организацијата

Тие кои што се вакцинираа денес имаат закажано термин за ревакцинација на 29 јуни.

текст и фото: Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1