ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/8/21 2:11 PM

Три лица повредени во сообраќајка во битолско

Сообраќајна несреќа во битолско, повредени се три лица, информираат од полицијата.

-Во текот на вчерашниот ден во селото Г.Агларци се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „ванге-50“ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Г.Агларци и мотоцикл „шинрај-150“ без регистарски ознаки, управувано од малолетник од с.Г.Агларци.

Како што информираат од МВР во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на мопедот, возачот на мотоциклот како и малолетна сопатничка од мотоциклот „шинрај-150“, повредите се констатирани во Клиничка болница Битола.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1