ММС

Објавено на: 06/8/21 1:39 PM

За неа малку се знае: Таа е вонбрачна ќерка на Горан Бреговиќ која ја добил со танчерка од Сараево

Ема, Уна и Лулу јавноста имаше можност да ги запознае, но малку кој знае дека Брега има уште една ќерка.

Ќерката на Горан Бреговиќ, која ја доби пред бракот со Џенан, за јавноста е потполна мистерија.

На почетоткот од својата кариера, Горан Бреговиќ се запознал и се заљубил во Јасенка, танчерка од Сараево, а од страсната романса се родила Жељка.

Врската сепак не траела, а Брега ја нашол среќата покрај Џенан со која добил уште три ќерки Ема, Уна и Лулу. Сите четири миленички на Брега водат живот далеку од очите на јавноста, меѓутоа, за Жељка се знае најмалку.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljka Bregovic (@shelly31ja)

Таа својот живот со години го гради во Австрија, каде основала семејство и на Брега му ја подари внуката Бјанка.

Иако јавноста немаше можност да ги види заедно, Брега и Жељка имаат добар однос, а внуката на Брега го наследи музичкиот талент од нејзиниот дедо, пишуваат регионалните медиуми.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljka Bregovic (@shelly31ja)

Извор:Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.