ММС

Објавено на: 06/8/21 11:05 AM

Заврши спасувачката акција кај Мавровка

Успешно заврши спасувачката акција во близина на трговскиот центар „Мавровка“.  Полицијата успеа да го разубеди во намерата човекот, кој сакаше да се самоубие, скокајќи од тераса на станбена зграда, е спасен.

Повеќе часови се преговараше со него. Во близина на зградата беше поставен и душек за спасување.

На терен, покрај полицијата, имаше и екипи на Противпожарната единица на Град Скопје и на Брза помош.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.