ММС

Објавено на: 06/8/21 8:53 AM

Братот на Жељко Јоксимовиќ мртов пијан уапсен на натпревар

Актерот Саша Јоксимовиќ (40)е уапсен во неделата попладне мртов пијан на еден фудбалски натпревар.

Јоксимовиќ на стадионот „Драган Џајиќ“ дошол во видно алкохолизирана состојба со својото пријател и веднаш направил хаос.

– Само што пристигна на натпреварот, тој започна да го пцуе судијата затоа што тимот на Бањани загуби. Тој врескаше, хистерично, а потоа започна да турка други луѓе кои дојдоа да го следат натпреварот. На крајот, тој ја скокна оградата и полета на теренот, поради што играта беше прекината – изјави за Информер.рс еден од сведоците на натпрварот.

 

Извор и фото: Информер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.