ММС

Објавено на: 06/8/21 8:36 AM

Водич за фановите кои имаа ретка можност да добијат билет за Еуро2020

Фудбалската федерација на Македонија ги преведе сите водичи од официјалниот протокол на УЕФА за престојот на оние македонски навивачи кои добија шанса преку ФФМ да си купат карти и да заминат во Букурешт и Амстердам.

„Ви благодариме што ќе ја бодрите македонската репрезентација на Европското првенство 2020. Се надеваме дека како никогаш досега ќе ја имаме поддршката од вас, навивачите и натпреварите во Романија и Холандија ќе покажеме сплотеност на теренот, но и надвор од него – обединети во радоста која ја носи фудбалот!“, пишува ФФМ.

http://ffm.mk/media/files/uef%D0%90-euro-2020-kodeks-na-odnesuvanje-za-gledachi.pdf

http://ffm.mk/media/files/isplanirajte-go-vasheto-patuvanje-bukuresht2.pdf

http://ffm.mk/media/files/isplanirajte-go-vasheto-smestuvanje-vo-%D0%90msterdam.pdf

http://ffm.mk/media/files/pravila-na-stadionite-za-evro-2020.pdf

http://ffm.mk/media/files/National-arena-Bucharest-kratki-informacii.pdf

http://ffm.mk/media/files/informacija-za-vlez-vo-holandija-04-06-2021.pdf

http://ffm.mk/media/files/isplanirajte-go-vasheto-patuvanje-bukuresht.pdf

http://ffm.mk/media/files/dobredojdovte-vo-bukuresht.pdf

На линковите во продолжение можете да ги преземете информациите за билетите за натпреварите, пристапот на стадионите и водич на УЕФА за секои од градовите домажини на ЕУРО 2020.

http://ffm.mk/media/files/dobredojdovte-vo-bukuresht.pdf

https://ffm.mk/uefa-gi-aktivirashe-mobilnite-aplikacii-za-prezemanje-na-biletite-za-ep

https://ffm.mk/postapka-za-pristap-na-nacionalnata-arena-vo-bukuresht-romanija-za-natprevarite-na-uefa-euro-2020

извор и фото: ФФМ

О.К.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.