ММС

Објавено на: 06/8/21 7:04 AM

Продолжува променливото време

За денеска од УХМР најавуваат променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. УВ=7

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за развој на нестабилност со пороен дожд и појава на грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 27 степени.

Во текот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Локално во следните денови процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата нема значително да се менува.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.