ММС

Објавено на: 06/7/21 9:56 PM

Сите го чекаа овој момент: Принцот Вилијам се огласи по повод раѓањето на ќерката на Хари и Меган

Ќерката на принцот Хари и Меган Маркл се роди во петокот, на 4 јуни, додека гордите родители ја споделија добрата вест со светот за викендот. Симболично, девојчето го доби името Лилибет Дајана. Лилибет е прекарот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета, а Дајана е името на нејзината баба, која, за жал, никогаш нема да ја запознае.

Бидејќи принцот Хари долго време беше во затегната врска со остатокот од кралското семејство, сите чекаа само едно – дали и на кој начин принцовите Чарлс и Вилијам ќе го објават раѓањето на малата Лилибет.

„Сите бевме среќни за веста за доаѓањето на бебето Лили. Честитки за Хари, Меган и Арчи “, објавено е на официјалниот профил на„ Инстаграм “на војводата и војвотката од Кембриџ, со црно-бела фотографија направена за време на бременоста на Меган.

 

Извор: Espreso.co.rs

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.