ММС

Објавено на: 06/7/21 7:27 PM

Дали ќе ја препознаете? Се појави фотографија од Марина Туцаковиќ во младоста

Една од најпознатите текстописци во регионот Марина Туцаковиќ (67) веќе три години се бори со рак на дојка, а неодамна за медиумите изјави дека најновите терапии не даваат резултат и дека се чувствува послабо од вообичаеното, па затоа не може да оди многу.

Иако поради болеста ретко се појавува во јавноста, сепак во медиумите изјави дека нема намера да се предаде.

Изгледа дека Марина не се сменила многу со текот на годините, а на Инстаграм се појави фотографија од нејзината младост, која јавноста досега немаше можност да ја види

На фотографијата е Марина во дваесетите години и со сосема поинаква фризура.

 

Извор: Стил.курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.