ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/6/21 6:33 PM

Во Индија-Невестата починала на свадбата, а младоженецот се оженил со нејзината сестра

На невеста од Индија и се слошило, паднала и починала на почетокот на нејзината венчавка.

Младоженецот решен да се ожени тој ден и ја продолжил церемонијата, наводно се оженил со нејзината помлада сестра откако телото на несреќната девојка било преместено во друга просторија, пренесува „Фокс њуз“.

Невестата, идентификувана само како Сурби, починала од срцев удар додека разменувала традиционални венци со нејзиниот иден сопруг Мангес Кумар на почетокот на нивната свадбена церемонија.

Лекарот констатирал смрт.

„Не знаевме што да направиме во таа ситуација. Двете семејства седеа заедно и некој предложи младоженецот да се ожени со мојата помлада сестра “, рече младиот брат Саураб.

„Семејствата разговараа за ова прашање и двајцата се согласија“, рече тој.

„Тоа беше бизарна ситуација, бидејќи излегувањето на мојата помала сестра се случи додека мртвото тело на другата сестра лежеше во друга просторија“, додаде тој.

По венчавката, семејството веднаш одржало церемонии за мртвата невеста, се наведува во извештајот.

извор-nova.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1