ММС

Објавено на: 06/6/21 5:03 PM

Пица со палента и печурки

Состојки:

  • Тесто за пица
  • 200g палента
  • 100g пармезан
  • 200g кашкавал
  • Маслиново масло
  • 100g сечкани печурки

Подготовка:

Сварете ја палентата, а кога ќе биде при крај додајте го пармезанот, кашкавалот и малку сол.

На тестото за пица додајте ја палентата, наредете ги печурките и зачинете.

Нарендајте уште малку кашкавал и печете 15-тина минути.

crnobelo.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.