ММС

Објавено на: 06/6/21 4:52 PM

Скопјанец прјавил семејно насилство, сопругата физички го нападнала

Скопјанец вчера пријавил дека физички бил нападнат од неговата сопруга. Полицијата работи на расчистување на случајот.

„На 05.06.2021 во 15.00 часот во Полициската станица Аеродром, 32-годишен маж од Куманово пријавил дека околу 10.00 часот во семејниот дом бил физички нападнат од неговата сопруга И.К.(33) од Скопје,“ информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.