ММС

Објавено на: 06/5/21 5:21 PM

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала облачност. Попладне, претежно на истокот и североистокот од земјава ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15, а максималната од 25 до 33 степени. УВ=8.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и во Скопската Котлина ќе има услови за локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе биде околу 14, а максималната ќе достигне 30 степени.

Од понеделник следува период на променливо облачно време, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.